FAQ

Jak przygotować się do sesji?

Punktem wyjścia do każdej sesji jest dla nas Wasz komfort, swoboda oraz dobra zabawa podczas robienia zdjęć. Zależy nam również, żebyście byli zadowoleni z efektów. Dlatego polecamy przygotować stylizację w której się dobrze czujecie, ale która ma też nawiązywać do klimatu sesji. W zdjęciach rodzinnych w plenerze dobrze sprawdzają się białe i kolorowe sukienki, mężczyzna może założyć białą koszulę albo wystąpić w T-shircie. Ważne jest, abyście uzupełniali się kolorystycznie. W sesjach ciążowych pięknie wyglądają suknie w długim trenem, jako studio możemy udostępnić przyszłej mamie kilka stylizacji bądź też może mieć własne rzeczy. Sesje dziecięce fajnie jest wzbogacić o kilka gadżetów skrojonych na miarę potrzeb małych modeli, oczywiście dysponujemy potrzebnymi elementami, ale jeśli jest coś lub ktoś wyjątkowy dla dziecka (pies) można go zabrać ze sobą.

Co wybrać plener czy studio?

Rzec można dobre pytanie. Tutaj sprawa jest bardzo indywidualna, zależy od efektu który chcemy uzyskać, jeśli zależy Wam na intymności, pełnym skupieniu na Waszej osobie polecamy studio. Tam nic nie odciąga uwagi widza od „głównego bohatera”. Studio daje też wiele możliwości całkowitej zmiany aranżacji od zdjęć buduarowych, poprzez romantyczne kadry w bieli, kolorowe pełne energii tła przeznaczone dla dzieci, czy też głębokie, pełne ekspresji lub stonowane do sesji kobiecych.
Na korzyść pleneru przemawia piękno przyrody oraz naturalne światło co daje efekt pewnej harmonii i bliskości z przyrodą, przy sesjach z dziećmi dodatkowym plusem pleneru jest przestrzeń na której mogą zwyczajnie poszaleć, co również owocuje pięknymi kadrami. A ponieważ nie lubimy się ograniczać robiąc zdjęcia w naszym studiu zawsze możemy wyskoczyć do lasu, który tak się składa mamy za płotem.

Czego wymaga sesja z dziećmi?

Dzieci to nasi najbardziej wymagający klienci. Jeśli są już ubrani i uczesani, ale nie mają ochoty na współpracę trzeba dać im chwilę. Organizując sesję z dziećmi trzeba uwzględnić w niej elementy które dzieci potraktują jak zabawę. Mamy specjalne gadżety, które na pewno ich zaciekawią. Rodzinną sesję staramy się przekształcić w przygodę w której dzieci będą miały zadania specjalne. W skrócie sesja z dziećmi wymaga czasem cierpliwości, ale i sprawnej realizacji, żeby ich nie zanudzić.

Jak się ubrać aby dobrze wyjść na zdjęciach?

Jak zwykle to zależy, co chcecie wyeksponować, a co ukryć. Jeśli macie kilka nadprogramowych kilogramów dobrze sprawdzą się luźne rzeczy, jeśli chcecie wyeksponować sylwetkę dopasowane sukienki, spodnie i bluzki na pewno świetnie się spiszą. Możecie zabrać ze sobą dwie, trzy wersje stylizacji, zdjęcia wykonamy w każdej z nich i sami wybierzecie co Wam najbardziej odpowiada. W portretach ważne jest, aby ubranie nie było zbyt wzorzyste, czy neonowe. Jednolita kolorystyka i szlachetne materiały sprawdzą się w każdej sytuacji. W zdjęciach grupowych ważne natomiast jest dopasowanie kolorystyczne i harmonia z otoczeniem, warto zastanowić się, czy cała rodzina może ubrać się w podobnej kolorystyce i czy będzie to pasowało do miejsca w którym robimy zdjęcia.

Makijaż i fryzjer czy to konieczne?

Oczywiście nie, ale jeśli chciałabyś wyglądać na zdjęciach idealnie to profesjonalny makijaż na pewno się przyda. Jednak z powodzeniem możesz wykonać go samodzielnie i wyglądać pięknie. Misterne fryzury wykonane przez fryzjerów również robią wrażenie, ale jeśli zepniesz włosy w kucyk, rozpuścisz je i wyprostujesz albo zrobisz loki efekt może być równie dobry. Zastanów się w takiej fryzurze się dobrze czujesz i w jakiej dobrze wyglądasz.

Czy zrobić sesję u siebie w domu?

 Obecnie modne są sesje domowe, wykonane w najbardziej naturalnym dla Was środowisku. Jeśli podobają Ci się takie zdjęcia, a przy okazji unikniesz pakowania np. dzieci i podróży to czemu nie. Zdjęcia wykonane u Was w salonie, kuchni czy w sypialni mogą prezentować się równie efektownie co w studiu i plenerze. Jest to usługa niestandardowa i jej cena uzgadniana jest indywidualnie.