Potrzeba pozyskania zdjęcia na dowód, prawo jazdy, czy inny dokument, to nie jedyne okazje do tego, by wykonać męski portret. Pamiątkowe uwiecznianie swojego wizerunku na zdjęciach nie jest przecież zarezerwowane tylko dla kobiet.

Niegdyś wśród władców, czy arystokracji regułą było wykonywanie na zamówienie męskiego portretu. W czasach fotografii można to osiągnąć w dużo łatwiejszy i szybszy sposób.

Za pomocą zdjęć można przedstawić to jaki jesteś i to co lubisz. Jednak zanim zaplanujesz sesję, zastanów się do czego zrobione zdjęcia mają posłużyć. Chcesz, by dumnie zawisły w holu, czy może mają reprezentować Twój wizerunek w kontaktach biznesowych? Możliwości jak zwykle jest wiele.

Ponadczasowa klasyka

Portret męski w klasycznym stylu świetnie sprawdzi się niemal przy każdej okazji. Przecież klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Ubranie garnituru, koszuli to uniwersalna stylizacja, w której prezentuje się dobrze każdy mężczyzna. Takimi zdjęciami zjednać można przyszłego pracodawcę, a także tabuny zainteresowanych kobiet. Jednak wiadomo, że strój to nie wszystko. Poza, spojrzenie, wyraz twarzy “postawią kropkę nad i”. Na ogólne wrażenie i odbiór zdjęcia ma wpływ nawet taki szczegół jak ilość rozpiętych guzików przy koszuli. Zobacz sam, poniżej możesz zobaczyć dwa klasyczne portrety męskie. O ile pierwsze zdjęcie nadaje się do tego, by zawrzeć je w CV do potencjalnego pracodawcy, to w przypadku drugiego zdjęcia już tak nie jest. Ono będzie dobre, jako zdjęcie profilowe np. przy okazji korzystania z serwisu randkowego.

Nowoczesna stylistyka

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by sesję portretową zaaranżować w nowoczesnym wydaniu. Jeśli np. śledzisz modowe trendy, masz na głowie oryginalną, wyróżniającą się z tłumu fryzurę. Lubisz casualowe, sportowe ubrania i buty. Nie boisz się wyrazistych kolorów i printów. Chcesz pokazać na zdjęciach swoje tatuaże, w takiej nowoczesnej, niesformalizowanej formie też warto się zaprezentować. Taka sesja portretowa, sprawdzi się dużo lepiej, gdy zależy Ci na zdjęciach, które mają ukazać Twoje pasje i prywatne oblicze.

Męskie piękno jest warte fotografowania, nie daj się zatem przekonywać zbyt długo i umów się na swoją sesję, dzięki której możesz odzwierciedlić lub wykreować swój wizerunek. Pełna dowolność.