Decyzja o zawarciu związku małżeńskiego to poważna sprawa. Wiele rzeczy trzeba mieć na uwadze przy organizacji ślubu. Jedną z tych, o której nie można zapomnieć, jest małżeńska sesja zdjęciowa. Każdej młodej parze będzie więc potrzebny dobry fotograf ślubny.

Wymarzona sesja ślubna

To w jaki sposób fotograf ślubny przedstawi daną parę na zdjęciach, w dużej mierze zależy od jej własnych oczekiwań i upodobań. Warto więc swoje pomysły wcześniej omówić z fotografem.

Motywem przewodnim sesji może być na przykład wspólne hobby przyszłych małżonków, czy miejsce w którym się poznali. Często też sesja ślubna jest utrzymana w klimacie samej ceremonii i wesela. Ślub w stylu retro – sesja w zabytkowym aucie, czy bryczce. Z kolei jeśli twój ślub odbywa się w stylu rustykalnym – zdjęcia na polu, w stodole, czy na tle wiatraka to dobry pomysł. Ślub glamour – zdjęcia w pomieszczeniach pałacowych, luksusowych. Przykładów na sesje jest nieskończenie wiele, tak jak i pomysłów na sam ślub.

Nie należy zapominać o tym, że tak czy inaczej każdy fotograf ślubny ma swój styl i ulubione patenty na ukazanie młodej pary w jak najlepszym świetle. Więc jeśli przyszli małżonkowie nie mają sprecyzowanych oczekiwań, wystarczy po prostu mu zaufać i oddać się w jego ręce.

Przygotowanie do sesji ślubnej

Choć fotograf ślubny ze swojej strony będzie chciał zrobić wszystko co w jego mocy, by sesja należała do udanych, to jest kilka rzeczy, które pozostają w waszych rękach.

Pamiętajcie, by się wyspać. Wprawdzie za sprawą programów graficznych możliwe jest usunięcie pewnych drobnych niedoskonałości, to jednak fotograf ślubny nie jest cudotwórcą. Opuchnięte i przymrużone ze zmęczenia oczy, to nie to co chcielibyście widzieć na zdjęciach. Przy zmęczeniu trudniej też zadbać o dobre nastawienie i wyrażenie odpowiednich emocji na sesji. Wbrew pozorom na kilkugodzinną sesję ślubną potrzeba sporo Waszej energii.

Zadbajcie również o wcześniejszy posiłek, tak by nie podchodzić do zdjęć z pustym żołądkiem. Głód źle wpłynie na Waszą koncentrację i wprowadzi niepotrzebne nerwy i pośpiech, a to również nie sprzyja sesji.

Zabierzcie z sobą kilka najpotrzebniejszych drobiazgów. Spakujcie do torby coś do picia i na ząb, mała przerwa w trakcie zdjęć wszystkim się przyda. Dobrze wziąć lusterko, chusteczki, kosmetyki potrzebne do ewentualnych poprawek makijażu i obuwie na zmianę. Takie rzeczy dobrze jest mieć w pobliżu. Jednak nie warto nosić ich cały czas przy sobie. Przenoszenie torby z miejsca na miejsce może krępować ruchy i pozbawić Was naturalności, którą chcemy uchwycić na zdjęciach.
Sesja ślubna to pamiątka na całe życie. Z pewnością będziecie wspominać i doceniać ją także po wielu wspólnie spędzonych latach.

Fotograf ślubny to nie tylko sesja ślubna, ale także, a może przede wszystkim zdjęcia z samego ślubu, ale także przygotowań, czy wesela. Zobaczcie poniżej kilka przykładowych zdjęć ze ślubu, zapoznajcie się z naszą ofertą i skontaktujcie się, aby omówić w jaki sposób możemy pomóc ci zapamiętać jeden z najważniejszych dni w Twoim życiu.