Ciąża to jedyny w swoim rodzaju stan. Ciało kobiety zmienia się i przystosowuje w absolutnie niewiarygodny sposób do tego, by na świat mógł przyjść nowy człowiek. Czy nie warto, aby ten szczególny okres w życiu uwieczniła pamiątkowa sesja ciążowa?

Długie miesiące oczekiwań, przygotowań do narodzin dziecka to intensywny okres dla przyszłej mamy. Dobrze jest jednak zaplanować i znaleźć czas na pamiątkowe zdjęcia. Sesja ciążowa przypomni po latach ten wyjątkowy stan.

Sesja ciążowa – kiedy ją umówić?

Najlepiej, aby z umówieniem na zdjęcia nie zwlekać zbyt długo. Po pierwsze pod uwagę należy wziąć wolne terminy u wybranego przez nas fotografa. Lepiej skontaktować się z nim z dużym wyprzedzeniem, niż później ubolewać, że nie ma czasu dla nas na wykonanie sesji.

Drugą sprawą jaką należy uwzględnić to etap ciąży. Najlepiej, gdy sesja ciążowa wykonywana jest w szóstym, bądź siódmym miesiącu. Zazwyczaj u większości kobiet, brzuszek jest już na tyle duży, by ładnie prezentował się na zdjęciach. Panie na tym etapie mają też jeszcze wystarczająco dużo sił, aby sprostać wyzwaniom, które wiążą się z powstaniem sesji.

Sesja ciążowa – w studio, czy w plenerze?

To gdzie odbędzie się sesja ciążowa, zależy od pomysłu na zdjęcia, jak też indywidualnych upodobań. Duże znaczenie ma też pora roku i aktualne prognozy pogody. Wszystko w granicach rozsądku, nikt nie będzie ryzykował zdrowia i życia tylko po to, by wykonać kilka fantastycznych ujęć. Warto jednak pamiętać, że dla chcącego nic trudnego i nawet w przypadku chłodniejszych dni można dobrać tak stylizację i zorganizować sesję w taki sposób, by było na niej ciepło i komfortowo.

Sesja z brzuszkiem – okazja do zdjęć z rodziną

Na sesji większość czasu poświęcimy przyszłej mamie i maleństwu, które w sobie nosi. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by sesja ciążowa była też okazją do zapozwania z ojcem wyczekiwanego dziecka. Macie już pociechę, zabierzcie i ją, pewnie też nie może się doczekać rodzeństwa.

Sesja ciążowa – w co się ubrać?

Alternatyw na strój jak wiadomo jest wiele. Jednak można powołać się na stylizacyjne pewniaki.
Takie zestawy zawsze się sprawdzą:

  • elegancka, prosta sukienka (pomijamy wzorzyste tkaniny oraz nadruki),
  • na luzie, czyli codzienny zestaw np. jeansy, top i koszula,
  • elegancka bielizna,
  • koronkowe i futrzane ubrania.

Nie zaszkodzi też postawić na dodatki, czy elegancki makijaż i piękną fryzurę, a efekt sesji z pewnością będzie powalający.
Nie ma się nad czym zastanawiać, taka okazja na pamiątkową sesję nie zdarza się przecież co dzień. Pomyśl tylko ile radości sprawisz sobie i dziecku, kiedy po latach wspólnie obejrzyjcie wykonane w ciąży zdjęcia.