Piękne zdjęcia wykonane przez profesjonalistę są marzeniem niejednej osoby. Kiedyś robiło się je głównie przy okazji ślubów, dziś stały się bardziej powszechne, także przy innych okazjach. Powód do zrobienia pamiątkowych zdjęć zawsze się znajdzie. Jednak niezależnie od okazji z jakiej chciałoby się zrobić sesje, przyda się na nią dogodne miejsce. Jedną z naszych ulubionych form są sesje plenerowe. W tym wpisie zastanowimy się jak zrobić sesje plenerowe w Lesznie? Pomysłów jest wiele. Oto trzy z nich!

Sesja plenerowa na tle leszczyńskiej architektury

Być może na co dzień, żyjąc w szybkim tempie, trudno nam dostrzec wokół perełki leszczyńskiej architektury. Sesja plenerowa w otoczeniu budynków leszczyńskiej starówki z pewnością pozwoli je docenić. Za interesujące tło może posłużyć wiele lokalizacji. Za każdym rogiem są budynki, które mogą pasować do charakteru sesji. Nie ma wątpliwości, że na uwagę zasługuje cały leszczyński rynek, zwłaszcza że już za chwilę oddany zostanie pięknie odrestaurowany ratusz. Piękne jest także plac Metziga, Wieża Ciśnień, czy budynki zlokalizowane na ulicy Paderewskiego i przy placu Kościuszki. A to przecież nie jedyne, które mogą być tłem do zdjęcia. Taki pomysł na sesje plenerowe w Lesznie powinien przypaść do gustu wszystkim leszczyniakom kochającym swoje miasto. A dodatkowo spacerując po Lesznie można szybko zapomnieć o stresie towarzyszącym sesji.

Sesje plenerowe w Lesznie – blisko natury

Okazuje się, że jeśli marzeniem jest sesja na tle przyrody, to wcale nie trzeba wyjeżdżać poza miasto. Zdjęcia wśród roślinności możliwe są także w Lesznie. Nie trzeba szukać daleko, by osoby oglądające zdjęcia z sesji miały wrażenie, że wykonano je w głuszy, setki kilometrów od cywilizacji. Odpowiednią scenerię do zdjęć zapewniają tereny po byłej żwirowni, pobliskie ranczo, czy Karczma Borowa. Malowniczych pól i łąk usianych kwiatami w Lesznie i najbliższej okolicy też nie brakuje.

Sesje plenerowe w Lesznie na sportowo

Planując sesję fotograficzną w Lesznie fani sportu również mają pole do popisu. Choć nie tylko oni mogą sobie na taką pozwolić. Warto skorzystać z bazy sportowej, którą Leszno dysponuje. Takie lokalizacje to np. stadion im. Alfreda Smoczyka, Skateplaza na zatorzu, czy leszczyńskie lotnisko.

Jak widać nie trzeba udawać się w dalekie podróże, by móc cieszyć się pięknymi i ciekawymi zdjęciami. Wiedza i umiejętności fotografa oraz pomysł na sesję są gwarancją dobrych zdjęć, które można wykonać praktycznie wszędzie. W końcu w Lesznie nie brakuje ciekawych miejscówek!